• English (English)

  ادامه خبر- دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران
  طي مراسمي روز دوشنبه ١٧ مهرماه، با حضور رؤسای پیشین دانشکده و جمعی از اساتید و رزیدنتهای بخشهای جراحی فک و صورت، جراحی لثه و پروتزهای دندانی، سیستم ایمپلنت دندانی اویتا در دانشکده دندانپزشکی تهران معرفي شد.


  در این برنامه، ابتدا آقای دکتر رضا شریفی، رئیس بخش ایمپلنت، به مقدمه اي در خصوص سيستم اویتا و فرآيند تصويب آن در كميته ايمپلنت اشاره نمود.


  در ادامه آقای دکتر مجید روحی مدیرعامل شرکت کوشا فن پارس، معرفي اين مجموعه توليدي، تاریخچه فعالیتهای صنعتي و صادراتی و همچنین طرح كلان ملي اویتا را ارائه نمود.


  پس از آن آقای مهندس حسین رمضانپور، مدیر پروژه اویتا، به معرفي سيستم، فرآيند توليد، سيستم تضمين كيفيت و پلان Approval  محصول با ارائه مستندات و ارزیابی های علمی، مهندسي و بيولوژيكي پرداخت.


  آقای دکتر امیررضا رکن، رئیس پیشین دانشکده دندانپزشکی و رئیس مرکز تحقیقات ايمپلنت هاي دنداني، ضمن ارائه مفصل نتايج ارزیابی بالینی سیستم اويتا، به معرفي لاين فيكسچر و كيت جراحي سيستم پرداخت.


  آقای دکتر محمد بیات، مدیر گروه جراحی فک و صورت،   ابتدا به سابقه مشاوره و همكاري خود در طراحي سيستم اويتا و پروتكل جراحي اشاره نمود و با تاكيد بر اينكه پروژه اويتا الگويي موفق در همكاري موثر صنعت و دانشگاه بوده، پیرامون تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه مطالبی را ایراد فرمود.


  در پایان سرکار خانم دکتر مرضیه علی خاصی، معاون پژوهشی دانشکده، به معرفي سيستم پروتزي اويتا و فرصت هاي ممتاز پژوهشي مرتبط با اين پروژه مطالبی را ارائه داشتند.


  طرح كلان ملي توليد سيستم ايمپلنت دنداني اويتا با پايان موفق فرآيند سنگين Approval بر مبناي استاندارد اتحاديه اروپا CE و دريافت كليه مجوزهاي قانوني، پس از ٦ سال در تاريخ ٤ بهمن ١٣٩٩ توسط جناب آقاي دكتر ستاري افتتاح شد. دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران به عنوان مركز اصلي علمي- پژوهشي اين سيستم درماني تعيين شده و اويتا هم اكنون به ماركت دندانپزشكي كشور و منطقه ورود يافت.